شرکت آجر نسوز نما دیرگداز اراک در"اولین همایش تجلیل از نشان های برتر صنعتی و معدنی استان مرکزی"به عنوان برند برتر صنعتی انتخاب گردید

با عنایت به ماده 8 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور و همچنین نظر به جایگاه نام و نشان تجاری در نظم‌بخشی و کیفی نمودن بازار داخلی و نقش موثر آن در ثبات و ماندگاری محصولات ایرانی در بازارهای صادراتی، برای اولین بار در کشور، "همایش تجلیل از نشان‌های تجاری برتر صنعتی و معدنی استان مرکزی" توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با مشارکت استانداری مرکزی و سازمان توسعه تجارت ایران ، در روز چهارشنبه 19 آبان ماه 1395 در فرهنگسرای شهر از ساعت 30/8 الی 11 برگزار گردید.
در اين همایش كه با حضور نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیگر مسئولین و همچنین مدیران واحدهای صنعتی استان مرکزی برگزار گردید،نظر به اهتمام ويژه شركت دیرگداز اراک به موضوع تولید با کیفیت و صادرات و همجنین، مسئوليت پذيری اجتماعی، اين شركت شايسته دريافت لوح تقدير و معرفی به عنوان برند برتر صنعتی استان مرکزی شناخته شد.
در این همایش محمدرضا حاجی پور، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، با اشاره به اینکه کشورهای دارای استراتژی اقتصادی مشخص، به سمت تولید بر مبنای برندسازی حرکت می کنند، اظهار داشت: برندسازی در بنگاه های اقتصادی جهان از اهمیت خاصی برخوردار است و مهمترین عامل رشد واحدهای اقتصادی به حساب می آید.
وی همچنین با اشاره به فعالیت بنگاه های اقتصادی در دنیا افزود: ارزیابی ها نشان داده که در کشورهای توسعه یافته، ارتباط تنگاتنگی میان رشد اقتصادی آن کشور با فعالیت و توسعه بنگاه های اقتصادی وجود دارد. حاجی پور تصریح کرد: برخی از کشورهای توسعه یافته جهان با داشتن یکی دو مورد برند قدرتمند، کل دنیا را در اختیار گرفته اند ولی در کشور ایران با این همه پتانسیل و ظرفیت، برندسازی جایگاهی پیدا نکرده که البته مشکل از عدم توانایی ما نیست، بلکه مشکل ناشی از عدم ارائه و معرفی توانمندی های تولیدی داخل، در قالب برند است.
وی خاطرنشان ساخت: در سال های اخیر اکثر بنگاه های تولیدی کشور به این باور رسیده اند که یکی از دارایی های با ارزش آنان برندهای محصولات و خدمات آنان است و بر این اعتقادند که ایجاد برند در کشور باعث افزایش و رشد تجارت خارجی و ارزآوری و به تبع آن مشارکت و همکاری سرمایه گذاران خارجی خواهد بود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: باید به این باور برسیم که برند، امروز یکی از ابزارهای مهم فروش و به ویژه در صادرات است که می تواند خلق ارزش افزوده بیشتری برای صاحبان برند و به تبع آن کشور رقم بزند و سبب رشد اقتصادی شود.
ابوالفضل اعتمادپور، مدیر روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی علت برگزاری این همایش را در راستای ابلاغیه ماده ۸ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور از سوی هیئات وزیران، و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان نمود.
طی برنامه‌ریزی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی به تمام واحدهای صنعتی استان فراخوان برگزاری همایش ارسال شده بود که نزدیک به ۸۰ واحد صنعتی از استان در این فراخوان شرکت کردند.
مدیر روابط عمومی صنعت معدن استان مرکزی تصریح کرد: با هدف بررسی نشان‌های برتر تجاری استان، کمیته ارزشیابی نشان‌های تجاری شامل محمد رضا حاجی پور، رئیس صنعت، معدن و تجارت استان، مسعود بختیار معاونت امور صنایع، جعفر اصغری معاون بازرگانی، توسعه و تجارت و علیرضا مستوفی معاون برنامه‌ریزی شکل گرفت.
درپایان این مراسم از برندهای برتر استان مرکزی تجلیل و به آنها لوح تقدیر اهدا گردید.