در مورخه95/10/17 همایش خیرین صنف لوازم خانگی به مناسبت ولادت امام حسن عسکری (ع) جهت تجهیز ساختمان بیمارستان آیت الله خوانساری اراک برگزار گردید.

در این همایش طاهراحمدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی در قسمتی از سخنان خود بیان نمودند با وجود اینکه استان مرکزی در جوار استان تهران و در مرکز کشور قرار دارد اما با کمبود 1500 تخت خواب در بیمارستان های استان مواجه می باشد.
ایشان درادامه نکات مهمی در خصوص حوزه سلامت استان مرکزی بیان نمودند:
"کمتر استانی در خصوص کمبود تخت خواب مشکلاتی در حد استان مرکزی دارند و به هیچ وجه در شان مردم استان و شهرستان اراک نیست که در راهروهای بیمارستان ها بستری شوند. از دولت خواسته ایم تا تمام نیرو و هزینه را برای بیمارستان ولی عصر (عج) اختصاص دهند فلذا با روند کنونی، تا یک سال و نیم آینده این بیمارستان با 485 تخت خواب به بهره برداری خواهد رسید. همچنین در روزهای آینده کلنگ بیمارستان آیت الله طالقانی به زمین خواهد خورد تا در آینده بیمارستانی درخور زنان استان داشته باشیم."
لازم به ذکر است فاز دوم بیمارستان آیت الله خوانساری با 95 تخت و در قالب 4 هزار متر، به کمک خیرین در حال ساخت می باشد که تا کنون 70 درصد از آن ساخته شده است.
در این مراسم از خیر نیک اندیش جناب آقای گودرزی، مدیرعامل شرکت آجر نسوز نما دیرگداز اراک تقدیر شایسته به عمل آمد. این شرکت هزینه نمای ساختمان جدید بیمارستان آیت الله خوانساری را به ارزش 5 میلیارد ریال تقبل کرده است.

آجر نسوز نما شرکت دیرگداز اراک