روز دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه نود و شش مراسم جشن بزرگ تقدیر از صنعتگران و تلاشگران عرصه کار و تولید استان مرکزی در سالن 2 هزار نفری مجموعه ورزشی شهدای پنجم اراک برگزار گردید .

این مراسم با حضور جناب آقای زمانی قمی استاندار، جناب آقای محجوب دبيركل خانه كارگر، جناب آقای پور وفایی رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان مرکزی، مديران كل، صنعتگران و كارگران زحمتكش استان مركزی برگزار شد . استاندار استان مرکزی در این مراسم بیان کردند: کارگران سربازان خط مقدم تولید و اقتصاد کشور هستند و مسئولان همه موظف به حمایت از کارگران هستند و توجه به این مهم امری ضروری است. به همت کارگران و تلاشگران عرصه کار و تولید سال گذشته 736 میلیون دلار تولیدات صادر شده و در مقابل 291 میلیون دلار واردات صورت گرفته که این مهم بیانگر دو و نیم برابری تراز مثبت صادرات نسبت به واردات است.
در ادامه این مراسم دبیر کل خانه کارگری افزود: امید است همه کارگران در 11 اردیبهشت ماه امسال و در روز جهانی کارگر حضوری پررنگ داشته باشند چون در این روز باید عزت و همت مردان عرصه کار و تلاش برجسته شود. محجوب عنوان کرد: بحث امنیت شغلی، معیشت و حقوق زنان کارگر و ایمنی و حفاظت در کارگاه ها در هفته کارگر باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان مرکزی نیز در این مراسم تاکید کردند: مسئولان تلاش های زیادی برای حل مشکلات انجام داده اند اما به واقع کارگران و صنعت این استان دچار مشکل است و باید هر چه سریعتر فکری برای اشتغال مولد و پایدار این واحدها شود. پوروفایی عنوان کرد: کارگران باید در فرایند تولید همه تلاش خود را به کارگیرند تا محصول با کیفیت برای رقابت در بازارهای جهانی تولید کنند اما در مقابل کارفرما نیز باید شرایط، امکانات و لوازم تولید را در اختیار این قشر قرار دهد و مسئولان هم باید به صورت ویژه و جدی از صنعت و تولید حمایت نمایند.
در پایان این مراسم کارگران و صنعتگران نمونه استان مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند. همچنین در این مراسم از جناب مهندس گودرزی ( مدیرعامل شرکت دیرگداز اراک) به عنوان صنعتگر نمونه تجلیل به عمل آمد.

آجر نسوز شرکت دیرگداز اراک
آجر نسوز شرکت دیرگداز اراک
آجر نسوز شرکت دیرگداز اراک
آجر نسوز شرکت دیرگداز اراک
آجر نسوز شرکت دیرگداز اراک