وضعیت بازار سیمان بهتر می‌شود
28
جولای

وضعیت بازار سیمان بهتر می‌شود

وضعیت بازار سیمان بهتر می‌شود

بازار سیمان | دیرگداز گزارش میدهد: مدیرعامل سیمان کردستان با اشاره به رفع مشکل قطعی برق به رفع شدن مشکل تامین نیاز بازار طی ۱۰ روز آینده خبر داد.

رضا نیک‌پور با اشاره به قطعی مکرر برق طی چند هفته گذشته، بیان نمود: با تدابیر در نظر گرفته شده از طرف صنعت سیمان، ظرف مدت ۱۰ روز آینده وضعیت تامین نیاز بازار سیمان به روال عادی باز می‌گردد.

همچنین افزود: امکان ذخیره‌سازی سیمان بیش از یک‌ هفته وجود ندارد و قطعی برق این واحد صنعتی موجب کاهش تولید سیمان و استفاده سودجویان از این فرصت و افزایش قیمت سیمان شد؛ صنعت سیمان همواره در راستای سیاست‌های دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته  که دغدغه مردم را کاهش دهد.

مدیرعامل سیمان کردستان با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی در صنعت سیمان، عنوان کرد: با وجود اینکه تمام صنایع کشور دارای یارانه هستند با این حال سیمان ارزان ترین کالا است چرا که سیمان با نرخ کیلویی ۶۰۰ تومان ارزان‌تر از هر کالایی به دست مردم می‌رسد.

وی با اشاره به قیمت هشت هزار تومانی هر لیتر آب آشامیدنی بدون نیاز به فرآوری، بیان کرد: انتظار فروش سیمان با فناوری پیچیده و زمان‌بر به میزان هر کیلو ۶۰۰ تومان منطقی نیست؛ این در حالی است که برای راه‌اندازی کارخانه‌ سیمانی با حداقل ظرفیت تولید، نیاز به سرمایه‌گذاری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان است و سیمان جزو صنایع سنگین و مادر محسوب می‌شود.

خبری در رابطه با سامانه سیمان یاب به گزارش روابط عمومی آجر نسوز دیرگداز

نیک‌پور ادامه داد: شرکت سیمان کردستان طی هفته جاری اقدام به تحویل سیمان از محل تعهدات و فروش‌های قبلی با نرخ‌های مصوب انجمن صنفی کرده است و روز چهارشنبه ششم مرداد ماه اقدام به عرضه ۳۰ هزار تن در بورس کالا خواهد کرد.

وی ادامه داد: در یک ماه گذشته به عاملین و مصرف‌کنندکان خدماتی ارائه شده تا کد بورسی دریافت کنند؛ انتظار داریم که خریداران به دور از هرگونه هیجان و با همان قیمتی که در تابلو عرضه می‌شود نسبت به خریداری سیمان اقدام نمایند.

وی با اشاره به همیاری مسئولان شهرستانی و استانی و مدیرعامل برق منطقه‌ای برای وصل مجدد برق که به تولید منجر شد، اظهار کرد: شرکت سیمان کردستان از امروز چهارشنبه (۶ مردادماه) جهت جبران کسری سیمان نسبت به عرضه سه برابری اقدام می‌کند و با حفظ برق مصرفی تولید محصول و عرضه هفتگی به صورت مستمر ادامه خواهد یافت.

نیک‌پور با اشاره به انتظار از مصرف کنندگان سیمان و تولیدکنندگان بتن برای ارائه قیمت منطقی و اطمینان از استمرار عرضه، عنوان کرد: انتظار داریم کلیه شرکت‌های سیمان در کشور در کمترین زمان ممکن نسبت به عرضه کلیه‌ محصولات خود در بازار بورس کالا اقدام کنند چرا که این اقدام باعث افزایش شفافیت قیمت این کالا، ایجاد بازار رقابتی و جلوگیری از واریز سود به جیب دلالان خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به لزوم داشتن حساب صیاد توسط خریداران از هرگونه فرار مالیاتی توسط دلال‌ها و سودجویان جلوگیری خواهد شد و با ورود تمامی شرکت‌های سیمان تعادل صحیحی در عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد و هیجان‌های ناشی از کمبود سیمان مدیریت خواهد شد و از افزایش بی‌رویه قیمت جلوگیری خواهد شد.

به نقل از ایسنا

روابط عمومی گروه بین المللی کارخانجات آجرنسوز نما دیرگداز