• 02188506022
  • info@dirgodaz.com
  • 08:00-16:00

عناصر موثر بر رنگ آجر نسوز

عناصر موثر بر رنگ آجر نسوز

رنگ آجر نسوز تحت تاثیر عوامل بسیار متنوعی می باشد. از مهمترین عناصر موثر بر رنگ آجر نسوز می توان به عوامل ذیل اشاره کرد: ترکیب شیمیایی خاک اولیه نوع و میزان عناصر افزودنی میزان درجه حرارت پخت مدت زمان پخت شرایط اتمسفری کوره

ترکیب شیمیایی خاک اولیه:

از اجزای شیمیایی خاک اولیه، آهن بیشترین تاثیر را بر رنگ آجر نسوز تولیدی دارد.آهن در اثر گرما به اکسید آهن تبدیل می شود که قرمز رنگ است. میزان اکسید آهن موجود در آجرهای نسوز به همراه دماهای پایین سبب ایجاد آجرهایی با رنگ قرمز روشن و همراه با دماهای بالا سبب ایجاد رنگ آبی تیره یا ارغوانی می شوند.

نوع و میزان عناصر افزودنی:

اکسید های فلزی مختلف تاثیر زیادی بر خواص مختلف آجر نسوز من جمله رنگ آن خواهند داشت. فلزاتی از قبیل منگنز برای دستیابی به رنگ قهوه ای، کروم برای دستیابی به رنگ صورتی، آنتیموان برای دستیابی به رنگ زرد، مس برای دستیابی به رنگ سبز، کبالت برای دستیابی به رنگ آبی، کبالت به همراه منگنز برای دستیابی به رنگ سیاه به فرمولاسیون اضافه می گردند.

میزان درجه حرارت پخت:

رنگ آجر های نسوز همچنین متاثر از میزان درجه حرارت کوره در هنگام پخت می باشد.

پالت چشم نواز آجر نسوز

استفاده از پالت چشم نواز رنگ آجرهای نسوز شرکت دیرگداز اراک که وسیع ترین تنوع درفام و غلظت رنگ و همچنین بافت ظاهری را در اختیار دارد، الهام بخش نبوغ و خلاقیت شما در پروژه های طراحی می باشد.

انتخابی بی حد و مرز

سلایق خلاقانه خود را با استفاده از رنگهای متنوع آجرهای نسوز شرکت دیرگداز اراک تحقق ببخشید. ترکیب رنگی آجر نسوز را به نحوی با یکدیگر بیامیزید که منعکس کننده سبک منحصر به فرد شما باشند. آزادی ترکیب درصدهای مختلف سبب می شود مرزی برای تخیل شما وجود نداشته باشد..

گستره رنگی منحصر به فرد

گستره رنگی منحصر به فرد، به همراه تنالیته های غنی آجر نسوز ظاهری زیبا به هر ساختمانی می بخشد. افتخار ما این است که زیبایی و گرمای آجرهای نسوز تولیدی شرکت ما، هرروزه در کشیده شدن شما به خانه هایتان موثر می باشد.