• 02188506022
  • info@dirgodaz.com
  • 08:00-16:00

راهنمای نصب آجر نسوز

راهنمای نصب آجر نسوز

آجرهای نسوز شرکت دیرگداز اراک به علت تنوع بالای محصول در رنگ، ابعاد و طرح و همچنین به دلیل بحث زیبایی شناسی در ساختمان، در نمای خارجی ، کف و همچنین دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از این موارد دارای راهنمای نصب آجر نسوز خاص خود می باشد. که به هر روش نصب آجر نسوز به طور جداگانه می پردازیم:

راهنمای نصب آجر نسوز نما دیرگداز اراک (نمای خارجی ساختمان)

در ابتدا بهتر است به این نکته اشاره شود که آجرهای نسوز نما دیر گداز اراک در عین استحکام بالا از ظرافت خاصی برخوردار می باشند در نتیجه برای نصب آجر نسوز هر چه ظرافت و دقت بیشتری صورت گیرد، جذابیت کار را دو چندان می نماید. پس چه بهتر که از نصابهای کار آزموده، ماهر و مسلط به نحوه نصب و بندکشی آجر نسوز استفاده شود.

آجرهای نسوز نما دیرگداز اراک به علت تنوع بالا در رنگ و طرح، در بسیاری از موارد به صورت رندوم مورد استفاده قرار می گیرند که علاوه بر شکیل بودن و زیبایی بخشیدن به کار، تفاوت طرح و رنگ در آجر را نیز به نمایش می گذارد. آجرهای نسوز نما دیرگداز اراک به دلیل استقامت بالا، جذب آب مناسب و همچنین گیرایی بالا در تماس با ملات، تفاوتهایی نسبت به دیگر مصالح در مراحل نصب آجر نسوز دارا می باشند. حال به تعدادی از این موارد در ذیل اشاره می گردد :

راهنمای نصب آجر نسوز در نمای خارجی ساختمان | شرکت دیرگداز اراک

نکات مهم در نصب آجر نسوز در نمای خارجی ساختمان

  1. آجرهای نسوز نما دیرگداز اراک بر خلاف آجرهای رسی به هیچ وجه نیاز به زنگ آب کردن ندارند. چرا که آجر نسوز نما به علت جذب آب بالایی که دارند تنها با آب موجود در ملات پشت کار چسبندگی لازم برای قرار گرفتن بر روی نمای ساختمان و یا دیوارها در طراحی داخلی را پیدا می کنند.
  2. آجرهای نسوز نما دیر گداز اراک به دلیل گیرایی بالا نسبت به دیگر محصولات هیچگونه نیازی به اسکوپ ندارد. این مزیت به علت سهولت در نصب و مراحل اجرای نمای آجر نسوز این فراورده را از دیگر محصولات متمایز نموده است.
  3. بهترین فصل برای اجرای نمای ساختمان با آجرهای نسوز نما دیرگداز اراک فصول گرم سال می باشد. چرا که در فصول سرد به علت یخ زدگی ، امکان شوره زدن وجود دارد.
  4. توصیه می شود در اجرای نما با استفاده از محصولات شرکت دیرگداز اراک از ملات مرغوب استفاده گردد. چرا که در 80 درصد موارد علت شوره زدن آجر نسوز استفاده از ملات بی کیفیت در پشت کار می باشد. علت این موضوع نمک و آهک محلول در اینگونه ملاتها می باشد.
  5. دستورالعمل نصب آجرهای نسوز نما دیرگداز اراک به صورت شمش ملاتی می باشد. بدین صورت که بعد از رعایت موارد ذکر شده در بالا، شمش آجر را بر روی نما قرار داده، ملات مرغوب را پشت آن ریخته و سپس بندکشی آجر نسوز صورت می گیرد.
  6. در انتها قابل ذکر است که آجرهای نسوز نما دیرگداز اراک از آن جهت که از سنگ نسوز تولید شده و بر خلاف آجرهای رسی که از خاک رس تولید می شوند، قابلیت تنفس کردن را دارا می باشد و ملات کار شده در زیر خود را خشک می نماید و مانع از خیس ماندن زیر ساخت و پس دادن آب ملات و در نهایت شوره زدن می شود.

نکته

بعد از اتمام کار استفاده از هر گونه رزین و نانو بر روی آجرهای نسوز نما به هیچ عنوان توصیه نمی شود، مگر با مشورت خواستن از مشاورین ارشد بخش فروش شرکت آجر نسوز نما دیرگداز اراک. چرا که رزین و نانو با پوششی که بر سطح این آجرها تشکیل می دهند ، از تنفس طبیعی آجر جلوگیری می کند و ظاهری نامناسب به این محصول زیبا می بخشد.

راهنمای نصب آجر نسوز در کف | شرکت دیرگداز اراک

راهنمای نصب آجر نسوز نما دیرگداز اراک (کف)

مهمترین عامل در بحث آجر نسوز کف، زیرساخت مناسب می باشد. چرا که اگر کف سازی مناسب صورت نگیرد با نشست زیر ساخت آجرها به اصطلاح لق شده و احتمال شکستن آنها بسیار زیاد می گردد. از آنجایی که آجر نسوز کف در تماس مستقیم با آب می باشند حتما بایستی علاوه بر ملات مناسبی که استفاده می شود از عایق نیز بهره جست تا از تماس مستقیم آجر با خاک جلوگیری کرده و مانع از شوره زدن کار شود.

عمده محصول آجرهای نسوز نما دیرگداز اراک در بحث کف ، پلاک 10×22 می باشد. ولیکن به علت تنوع بالای رنگ و طرح و سایز در محصولات، به راحتی می توان با بالا بردن ضخامت کلیه آجرها، با توجه به رنگ و طرح درخواستی از آنها نیز در کف استفاده نمود.

راهنمای نصب آجر نسوز نما دیرگداز اراک (دکوراسیون داخلی)

همانطور که ذکر شد در دکوراسیون داخلی ساختمان نیز از آجرهای نسوز نما دیرگداز اراک به علت تنوع بالا در طرح و رنگ و ابعاد به طرز چشم گیری استفاده می شود ، که به دلیل قابلیتهای فراوان این محصول، زیبایی شگرفی به کانون گرم منزل شما می بخشد.

همچنین آجرهای نسوز نما دیرگداز اراک صلابت توصیف نشدنی به دفتر محل کار شما می دهد. آجرهای نسوز به علت گیرایش بالای این محصول، برای نصب در دکوراسیون داخلی، نیاز به ملات ماسه و سیمان ندارد و می توان به راحتی با چسب های مختلف آنها را نصب نمود و از زیبایی وصف ناپذیر آن لذت برد.

راهنمای نصب آجر نسوز در دکوراسیون داخلی | شرکت دیرگداز اراک