• 02188506022
  • info@dirgodaz.com
  • 08:00-16:00

طراحی دیوار پشت تلویزیون

طراحی دیوار پشت تلویزیون | شرکت دیرگداز اراک

طراحی دیوار پشت تلویزیون

یک دیوار آجر نسوز در طراحی داخلی می تواند حس و حال خاصی به فضای داخلی نشیمن یا آفیس شما اضافه کرده و کمک شایانی در طراحی دیوار پشت تلویزیون نماید. از مهمترین ویژگیهای دیوارهای آجرنسوز دکوراتیو این است که می توان آنرا در طراحی داخلی به سبک کلاسیک و مدرن یا ترکیبی استفاده کرد.

در تصمیم گیری درباره دیوارپوشیده با آجر نسوز انتخاب مصالح، رنگ آجر نسوز و الگوی چیدمان مورد نظر و حتی المانهای تزئینی که روی این دیوار نصب می شود همگی بسیار مهم می باشند. می توان تصور کرد که در نگاه اول یک دیوار آجری در تضاد با طراحی داخلی مدرن به نظر می رسد. اما در سالهای اخیر معماران هر زمان که به دنبال ایجاد بافت مشهود و قابل لمس، هویت منحصر به فرد و جذابیت بی نظیر در فضای نشیمن هستند، به سمت انتخاب دیوارپوشیده شده با آجر نسوز حرکت می کنند.

رویکردهای خلاقانه:

می توان این گونه پنداشت که چندین رویکرد نسبت به استفاده از این دیوارها در طراحی داخلی وجود دارد:

  • برای برخی طراحان یک دیوار آجری ترکیبی از گذشته و حال است.
  • برای برخی روشی جهت ایجاد نوستالژی در طراحی داخلی می باشد.
  • برای دیگران این یک راه اضافه کردن ظرافت وهویت به داخل فضاهایی است که در اثر استفاده از مصالح مدرن طراحی داخلی بیش از حد خسته کننده شده اند.
آجر نسوز پیشنهادی جهت طراحی دیوار پشت تلویزیون | شرکت دیرگداز اراک
آجر نسوز پیشنهادی جهت طراحی دیوار پشت تلویزیون | شرکت دیرگداز اراک
آجر نسوز پیشنهادی جهت طراحی دیوار پشت تلویزیون | شرکت دیرگداز اراک
آجر نسوز پیشنهادی جهت طراحی دیوار پشت تلویزیون | شرکت دیرگداز اراک
آجر نسوز پیشنهادی جهت طراحی دیوار پشت تلویزیون | شرکت دیرگداز اراک
آجر نسوز پیشنهادی جهت طراحی دیوار پشت تلویزیون | شرکت دیرگداز اراک

استفاده به عنوان دیوار آجری پشت تلویزیون

تصمیم گیری در خصوص دیوار پشت تلویزیون در فضای نشیمن منزل یا اتاق کنفرانس آفیس شما بر روی کلیت فضای اتاق تاثیر بسزایی دارد. آجر نسوز یکی از زیباترین انتخاب ها جهت بکارگیری در دیوار پشت تلویزیون می باشد. اما تصمیم گیری و انتخاب آجر نسوز مناسب برای این منظور چالشی بزرگ می باشد. به عنوان چند راهنمایی اصلی نکاتی را در نظر داشته باشیم:

الگوی چیدمان آجر نسوز:

توجه نمایید که الگوی چیدمان آجر نسوز حتماً از نوع ساده آجرچین و در مورد آجرهای دکوراتیو حتماً ساده باشد. این نکته از اینرو حائز اهمیت بسیار است که الگوی چیدمان شلوغ چشم شما را اذیت کرده و همچنین این طرح ها تمرکز را از شما خواهد گرفت.

انتخاب رنگ آجر نسوز:

انتخاب رنگ مناسب به خوبی می تواند جذابیت دینامیک به طراحی داخلی شما داده و هم ساختار یک دست وخسته کننده را با ایجاد تمایز در بین عناصر برهم بزند و هم در ایجاد تمرکز بر روی نقطه ی کانونی در فضای نشیمن یا آفیس نقش بسزایی داشته باشد. در انتخاب رنگ آجر نسوز در طراحی دیوار حتماً باید این نکته را در نظر داشته باشیم که تونالیته رنگی دارای هارمونی کامل با دیگر عناصر موجود در اتاق باشد. در اینجا به سه هارمونی بسیار تاثیر گذار در انتخاب رنگ آجر نسوز دکوراتیو اشاره می کنیم:

هارمونی رنگ سرد و گرم:

تلفیق رنگ گرم آجرهای نسوز با رنگ سرد مبلمان می تواند به خوبی تعادل را در فضای نشیمن ایجاد نماید.

هارمونی بر اساس همجواری رنگ ها:

رنگ های هم جوار یا Analogous Colors، به هر دسته سه تایی از رنگ هایی گفته می شود که در دایره رنگ کنار یکدیگر قرار گرفته اند. مانند مبلمان سبزرنگ در کنار دیوار آجر نسوز زرد رنگ یا شاموتی یا پرتغالی . معمولاً در چنین ترکیب هایی، بهتر است از نظر میزان استفاده یک رنگ از نظر مقدار پوشش سطح،نسبت به دو رنگ دیگر بیشتر به کار برده شود.

هارمونی بر اساس رنگ های مکمل:

رنگ های مکمل یا Complementary ، رنگهایی هستند که در دایره رنگ ، درست در مقابل یکدیگر قرارگرفته اند. از جمله ترکیبهای معروف می توان به مبلمان سبز رنگ در برابر دیوار آجر نسوز قرمزو یا مبلمان بنفش رنگ در برابر دیوار آجر نسوز زرد یا مبلمان آبی تیره در برابر دیوار آجر نسوز گلبهی اشاره کرد. تمامی ترکیبهای گفته شده با درجات مختلف هماهنگی بسیار زیبایی ایجاد می کنند. رنگ های مکمل بالاترین درجه کنتراست بصری را به وجود می آورند. به این دلیل که بکارگیری رنگهای مکمل انرژی و تحرک زیادی را القا می کند، باید به یاد داشته باشیم که افراط در بکارگیری آنها باعث اذیت بیننده نشود.

المانهای دکوراتیو:

در استفاده از المانهای دکوراتیو می توان یک دیوار تلویزیون به همراه شومینه داشت یا به همراه چندین قفسه یا با نصب تابلوهای نقاشی هنری یا حتی دیوار تلویزیون به همراه تابلو فرش داشت. از اینرو ترکیب های بسیار متنوعی می توانند ایجاد شوند. اما همیشه این قانون را به یاد داشته باشیم که تلویزیون باید در اولویت بصری قرار بگیرد.

برای این کار لازم است ترکیب دیوار پشت تلویزیون و دیگر المانهای دکوراتیو را بسیار ماهرانه و دقیق انجام دهید و در استفاده از این عناصر زیاده روی نکنیم و سعی نماییم فضای نشیمن یا آفیس خود را به سادگی هر چه تمام تر طراحی کنیم. به عنوان یک قاعده کلی استفاده از حداکثر یک یا دو المان دکوراتیو برای این منظور بسیار مناسب می باشد .

نسخه ساده تری نیز وجود دارد، به ویژه در مورد دکوراسیون اتاق نشیمن با روش طراحی معماری مینیمالیستی.( ساده‌گرایی یا مینیمالیسم : Minimalism یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان خود را بر پایه سادگی بیان و روش‌های ساده و خالی از پیچیدگی معمول بنیان گذاشته‌است ) در این حالت، دیوار تنها دربردارنده تلویزیون می باشد.

همچنین ایجاد اختلاف سطح در دیوار آجر نسوز در محل نصب تلویزیون نیز یکی از روشهای ایجاد تمرکز بالای بصری بر روی مرکز توجه یا همان Point of Interest در زمان طراحی دیوار پشت تلویزیون می باشد.

بکارگیری عناصر دکوراتیو

– به عنوان یک قاعده کلی استفاده از حداکثر یک یا دو المان دکوراتیو برای این منظور بسیار مناسب می باشد.
– با ایجاد اختلاف سطح در محل نصب تلویزیون می توان تمرکز زیادی را به تلویزیون منتقل کرد.
– به دلیل جذابیت و چشمگیر بودن دیوار آجر نسوز می توانیم با استفاده از روش مینیمالیستی تنها به نصب تلویزیون بر روی دیوار بسنده کنیم.
– اگر از عناصر دکوراتیو زیادی بهره می بریم لازم است به یاد داشته باشیم که تلویزیون باید در اولویت بصری قرار بگیرد.

طراحی دیوار پشت تلویزیون | آجرنسوز دیرگداز اراک