• 02188506022
  • info@dirgodaz.com
  • 08:00-16:00

نکاتی در طراحی داخلی با آجر نسوز

نکاتی در طراحی داخلی با آجر نسوز

در طراحی داخلی منازل و محیط های اداری، توانایی بکارگیری یک ماده و ایجاد ظاهری متفاوت به صدها روش مختلف، جذابیت طراحی داخلی در معماری می باشد. در این میان رعایت نکاتی در طراحی داخلی با آجر نسوز کمک شایانی به بهبود طرح شما خواهد داشت. آجرنسوز یکی از مصالحی است که می تواند به صورت عنصری طبیعی به نظر برسد، اما ما می دانیم که در واقع یک محصول ساخته شده دست انسان است.

از رنگ قرمز جذاب تا رنگ مشکی و یا خاکستری، آجرنسوز می تواند چهره های بسیار متنوعی برای هر خانه داشته باشد. بررسی کنید آجرنسوز علاوه بر کارکرد باستانی خود که می تواند خانه شما را در زمستان گرم کرده و در تابستان آن را خنک نگه دارد، چگونه می تواند ظاهر طراحی های داخلی شما را تغییر دهد.

آجر نسوز را همانطور طبیعی و دست نخورده نصب نمایید

از میان همه مصالح ساختمانی در طراحی داخلی، آجر و آجر نسوز یکی از معدود مصالحی است که می تواند به صورت دست نخورده باقی بماند و بعد از نسل ها سایش و طول عمر نیز همانگونه مستحکم و زیبا باقی بماند. جذابیت طبیعی آجر نسوز بی نظیر است و بیشتر خریداران خانه برای مصالح طبیعی مثل آجر نسوز تمایل بیشتری دارند و آن را به عنوان سرمایه گذاری می بینند.

آجرنسوز در قالب ها و فرم های مختلف

تنوع طرح و قالب آجر نسوز با سایزهای متفاوت آن سبب شده است بسیاری از ویژگی های زیبایی شناسانه این عنصر را بتوان برای دستیابی به حالتهای مختلف طراحی بکار برد.

از مهمترین قالب های آجر نسوز می توان به آجر نسوز پلاک آجر نسوز دکوراتیو و نیز آجرهای نسوز کرافستون و رستیک اشاره کرد. برای دستیابی به ظاهری سفارشی، از یک هنرمند معمار و یا طراح داخلی بخواهید تا به شما با کمک مدلسازی و طراحی سه بعدی قبل از اجرای نهایی کمک کند.

کمک کند تا با استفاده از تکسچرهای آجر نسوز دیرگداز اراک نشان دهد چگونه در سبک های مختلف می توان آجرهای نسوز را در کنار یکدیگر قرار داد تا جلوه سراسری دلخواه بدست آید.

آجرنسوز رستیک دارای انواع بافت های خشن می باشد که به فرم های طبیعی شباهت دارند و می توان آنها را در فرمت های تصادفی یا با الگوهای منظم قرار داد.

رنگ آجر نسوز را با ترکیب کردن با رنگ های هم گروه خود مخفی کنید، و روی بافت آن تاکید کنید

در حالی که آجر نسوز با همان رنگ اصلی و طبیعی به دلیل وجود بافت آجری، به خودی خود زیبا است، در بازسازی یا در طراحی داخلی، سعی می شود با طرح بندی رنگ های همنشین یکدیگر زیبایی دیوارها را زنده کند.

از آنجا که آجر دارای تقارن طبیعی در الگوها و بافت خود می باشد، انتخاب تک تک آجرهای نسوز از نظر رنگی می تواند گزینه مناسبی برای طراحی داخلی سفارشی مطابق با هر تم رنگی باشد.

هارمونی با مبلمان و دیگر عناصر طراحی داخلی

انتخاب رنگ آجر نسوز علاوه بر اینکه کاملاً بر اساس سلیقه و تم کلی رنگ مورد انتخاب شما انجام می پذیرد ولی حتماً لازم است در نظر بگیریم که سایر متریال ها و عناصر کار شده در فضا نیز در این مورد تاثیر گذارند.

با توجه به اینکه ممکن است آجر نسوز در فضاهای مسکونی در نشیمن، اتاق خواب و راهرو مورد استفاده قرار بگیرند، لازم است در هنگام انتخاب رنگ حتماً با رنگ دیوارها و سقف و همینطور کفپوش، فضایی متعادل از نظر انرژی و رنگ بوجود آورند. ناگفته پیداست که استفاده ی مناسب از رنگ ، می تواند در دلنشین تر شدن فضای هر محیطی تاثیری بسزا داشته باشد.

استفاده از آجرنسوز به عنوان پس زمینه دیگر عناصر

برای دستیابی به ظاهری آراسته و در عین حال پیچیده، از آجر به عنوان یک پس زمینه برای نقاشی ها، مجسمه ها و دیگر آثار هنری استفاده کنید. از یک دیوار گچی یا منقوش به کاغذ دیواری در کنار یک دیوار آجر نسوز بهره ببرید.

آجرنسوز را می توان به عنوان یک دیوار بسیار جلب توجه کننده مورد استفاده قرار داد و یا می توان با سایر مصالحی که همانند آجر و آجر نسوز ظاهر اصلی خود را در معرض دید مخاطب قرار می دهند استفاده کنیم تا اتاق احساس رستیک بودن و در عین حال ساختار معاصر را به خود بگیرد.

هر چه بند کشی و بیرون زدگی آجرها نامنظم تر باشند ساختار رستیک تر می شود و احساس زیبایی شناسی آن آزادتر می گردد. بسته به نحوه و میزانی که مد نظر دارید تا خانه شما رسمی و امروز به نظر برسد، طرح آجری و بافت متناسب با سبک شما وجود دارد.