• 02188506022
  • info@dirgodaz.com
  • 08:00-16:00

انتخاب رنگ آجر نسوز

انتخاب رنگ آجر نسوز

انتخاب رنگ آجر نسوز تصمیم گیری بسیار مهمی در فرایند طراحی داخلی می باشد، زیرا باید تاثیر عنصر نور و بازتاب آن را بر روی دیوار در نظر گرفت. رنگی که برای اتاق نشیمن مناسب به نظر می رسد، شاید برای آشپزخانه یا اتاق خواب چندان مناسب نباشد و این به دلیل میزان نوری است که هریک از این اتاق ها دریافت می کنند

به یاد داشته باشیم هر ایده طراحی داخلی موفق باید از نظر انتخاب رنگ منطبق بر شخصیت، ذوق و سلیقه ی شما و نیز سبک خانه یا محل کارتان باشد.
پیشنهاد عملی این است که قطعه های بزرگ کاغذ دیواری را به طور موقت روی دیوار نصب نمایید و تاثیر بازتاب نور را (چه نور طبیعی، چه در حضور نور لامپ ها) بررسی کنید. نور حتی در ساعات مختلف روز تاثیرات و سایه روشن های متفاوتی ایجاد می کند. مطمئن باشید پس از بررسی های دقیق، به رنگ دلخواه و مطلوب خود دست خواهید یافت .

برای آن که فضا از درون مایه ی یکسانی برخوردار شود، لازم است آجر نسوز انتخابی از رنگی متناسب با دیگر سطوح گسترده اتاق یعنی رنگ دیوارها، کاغذ دیواری و حتی در اتاق برخوردار باشد.

انتخاب رنگ دلخواه آجر نسوز بر اساس روش مجموعه رنگ

مجموعه رنگ هایی معرفی شده اند که در گروه های چهارگانه دسته بندی شده اند و به کمک آن ها می توان طرح داخلی زیباتری ارائه داد.

در این روش رنگ هایی که اغلب در طراحی داخلی بکار برده می شوند، به چهارگروه که هر یک برپایه ی سبک و سیاقی خاص از طراحی استوار می باشند، تقسیم می گردند. این چهار گروه عبارتند از:

سلیقه و سبک طراحی داخلی خود را بشناسید

پرسش هایی که در ادامه ارائه می گردند به شما کمک می کنند تا سبک طراحی دلخواه خود را قبل از مرحله انتخاب رنگ آجر نسوز بیابید . سعی کنید درهنگام پاسخگویی حالت آرمانی فضاهای مورد نظر را در ذهن تجسم کرده و سپس به سوالات پاسخ دهید

سبک طراحی داخلی کلاسیک

اگر به اغلب سوالات با گزینه یک پاسخ داده اید:
شما متمایل به سبک کلاسیک می باشید. بیشتر رنگ های این مجموعه مات، پخته و بدون درخشندگی هستند که با سلیقه ی زیباپسند شما جور در می آیند. در این سبک گرایش اغلب به سوی رنگ های خنثی می باشد . با استفاده از مجموعه رنگ های حاضر ، طراحی درونی جلوه ای آرام پیدا می کند که برای هر روزگاری مناسب است .

آمیزه ی زرد کم رنگ و آبی کم رنگ

اتاق ها در این سبک زیبا و شکوهمند بر پایه ی رنگمایه های کلاسیک آراسته می شوند، یعنی رنگ های ملایمی که زندگی در میان شان مایه ی آرامش و راحتی است و اینگونه احساسات را در بیننده می آفرینند.

رنگ های ملایم اگر بر اساس همنشینی صحیح رنگها انتخاب گردند، فضای اتاق را بازتر و پرنورتر جلوه می دهند و از این طریق است که آرامش یادشده را رقم می زنند.

اگرچه رنگ های حاضر از خانواده و گروه رنگ های کلاسیک به شمار می روند ، اما می توان آن ها را با اثاثیه و وسایل مدرن و امروزی نیز بکار برد، مثلا تخت خواب های مدرن رویه هایی به رنگ کلاسیک دارد. ویژکی رنگ این رویه ها چنان است که بهتر است طرح و آرایه ای ساده داشته باشند و با سادگی رنگ دیوار و دیگر اجزای محیط ، جلوه ای سازگار پدید آورند ، از جمله با اجزایی همچون فرشینه ی کف اتاق ، پاتختی ها ، دراور ، اجزای دکوری رویه ی پاتختی و مانند این ها .

به هرروی ، شما نیز این ترکیب را برای اتاق خواب خود بیازمایید ، تردیدی نیست که اگر با توجه به پاسخ هایی که به پرسش های چهار گزینه ای پیشین داده اید ، روحیه تان با سبک کلاسیک سازگار است ، از این الگو لذت برده و آرامش نصیب خود خواهید کرد .

سبک طراحی داخلی مدرن

اگر به اغلب سوالات با گزینه دوم پاسخ داده اید:
شما متمایل به سبک مدرن می باشید. کیفیت رنگ های این مجموعه درخشان و واضح است . در اتاق هایی که از رنگ های موردنظر استفاده شده است ، احساسی از انرژی و روحیه ی مثبت به شما دست می دهد و سرزنده تر خواهید بود.

در اتاق ها و بخش هایی از خانه که دوست دارید احساس زندگی و نشاط در آن موج زند و اهل خانه در آن جا با نشاط باشند ، از این مجموعه ی رنگ ها استفاده کنید .

تلفیق سبز درخشان و زرد با طراوت

با الهام و بهره گیری از رنگ هایی که در طبیعت زنده یافت می شوند ، اتاق نشیمنی سرشار از احساس نیرو و طراوت فراهم آورید ، از جمله سبز یافت شده در میوه هایی مانند لیمو و سیب که با درخشش طبیعی خود گویی به فضا جان می دهند و بیننده را به تحرک وا می دارند .

در چنین الگویی ، زرد کم رنگ برای دیوارها کاملا مناسب است و حتی می توان چارچوب پنجره ها را با آن رنگ آمیزی کرد .همچنین ، پرده هایی گلدار و با طراوت با آرایه ی پیشنهادی ما کاملا سازگارند و آمیزه ی آنها با آن چه تا کنون آمده است ، تاثیر مدرنیته را تقویت می کند . پس از آن نوبت به مبلمان می رسد . مناسب بنظر میرسد که کرم ملایم و سفید برای اثاثیه و مبلمان چوبی چنین اتاقی به کار می رود.

گفتنی است که از این طریق میزان نور و احساس جریان هوای تازه در فضا دوچندان می شود . اگر چه مجموعه رنگ های بکار رفته به گروه مدرن تعلق دارند ، اما بد نیست که الگوی خودمان را با چند وسیله به طرح کلاسیک تکمیل کنیم ، مثلا میز جلوی مبل با سادگی کلاسیک خود می تواند جلوه ای مدرن هم داشته باشد ( باهم آیی عناصر و سبک این باهم آیی تاثیر بیش تری برحال و هوای فضا دارد تا سبک تک تک عناصر) . به یاد داشته باشید که در این طرح بهتر است که منابع نوری تان آباژورهای رومیزی باشند . به هرروی ، دست به کار شوید و این الگو را بیازمایید .

سبک طراحی داخلی گرم، راحت و صمیمی

اگر به اغلب سوالات با گزینه سوم پاسخ داده اید:
شما متمایل به سبک راحت و صمیمی می باشید. مجموعه ی رنگ های گرم ، شماری از رنگ های غنی ، تند و استوار را در هم می آمیزد . استفاده از این رنگ ها فضایی خودمانی و صمیمی می آفریند و اگرچه ممکن از گرایش ها رایج به دور باشد، اما مهمان های شما حس راحت تری در چنین محیطی دارند و فضایی از صمیمیت در اتاق موج میزند. این مجموعه ی رنگ ها از یکسو برای محیط های عمومی و اجتماعی و از سوی دیگر برای فضاهای دوستانه و خودمانی هردو مناسب اند.

همنشینی رنگ تمشکی ، نارنجی و خاکستری گرم

اگر در پی این هستید که دیوارها و عناصر اتاق فضایی گرم را پیش روی تان بگذارند، از رنگ های گروه گرم که غالبا پررنگ هم هستند ، استفاده کنید.
باهم آیی رنگ تمشکی با ژرفایی که از آن سراغ داریم و رنگ نارنجی، تلفیقی است که یادآور گل ها و گیاهان استوایی است و البته حسی شرقی را نیز به فضا می افزاید.

در این حمام یا سرویس بهداشتی رنگ سفید نیز به کار رفته است که به گروه رنگ های گرم تعلق ندارد (مثلا رنگ سفید وان یا دست شویی) ، با این همه ، این شگرد کمک می کند که گرمای رنگ های دیگر با توجه به تضاد بارزشان با رنگ سفید بیش تر به چشم بیاید و البته به دلیل پررنگ بودن شان ، برآرامش و سردی سفید غلبه کنند . وسایل بکاررفته در فضا سبک و سیاقی ییلاقی دارند و از این روست که رنگ گرم برای شان بسیار مناسب است.

تیرگی چوب و الیاف چوبی نیز در شمار رنگ های گرم اند و نرده بانی که به عنوان جاحوله ای از آن استفاده می شود و از نمادها و نشانه های سبک ییلاقی است ، رنگ تیره دارد. به هر تقدیر ، این رنگ تیره ی چوب و بافته های حصیری و چوبی برای آنان که به سبک گرم علاقه مندند ، بسیار گزینه ی خوبی است. بنابراین، اگر خود را دوستدار فضای گرم و استوایی می دانید ، درنگ نکنید و بخشی از خانه ی خود را منطبق بر الگوی حاضر بیابید .

سبک طراحی داخلی خلاقانه یا هنجارگریز

اگر به اغلب سوالات با گزینه چهارم پاسخ داده اید:
شما متمایل به سبک خلاقانه یا هنجارگریز می باشید. این مجموعه رنگ های متمایز، قوی و جسورانه را در هم می آمیزد، چنانکه رنگ های بکار رفته گاه باعث شگفتی بیننده می شوند و غالبا از هنجارها و شیوه های متعارف به دورند.

تا آنجا که حتی قوانین مربوط به رنگ را هم پشت سر می گذارند . کسانی از این مجموعه رنگ در طراحی بنایشان استفاده می کنند که دوست دارند سبک و سیاق متفاوت شان به چشم بیاید و طرحی بی همتا و کم مانند پدید آورند .

باهم آیی نارنجی ، صدفی و آبی آسمانی

نارنجی پررنگ گذشته از آنکه فضایی دراماتیک می آفریند ، جلوه ای صمیمی نیز پیش روی مهمانان می گذارد و آن گاه با صدفی و آبی دریا درآمیزد ، فضا را جذاب و سرشار از زندگی می کند ، هرچند این احساس زندگی و نشاط با حس داشتن قدرت فوق العاده همراه نیست.

به یاد داشته باشید که در آراستن اتاق تان با این سبک همواره دورنگ را اساس و پایه ی کار خود قرار دهید و بر محوریت آنها ، دیگر اجزا و رنگ ها را برگزینید . این شیوه برای علاقه مندان تازه کار و کم تجربه در فرآیند طراحی داخلی بسیار سودمند است و به آن ها کمک می کند که از آشفتگی و ناموزون شدن طرح شان فاصله بگیرند.
سبک خلاقانه غالبا عنصر گرما را نیز با خود دارد، اما این نکته الزامی نیست. سبک خلاقانه از قضا تاثیر گرمی هم به جای می گذارد ، با این همه ، سردی و سرما نیز می توانند به شیوه ای خلاقانه در طراحی بنا به کار آیند.

انتخاب رنگ آجر نسوز