• 02188506022
  • info@dirgodaz.com
  • 08:00-16:00

آجر نسوز در طراحی ورودی ساختمان

آجر نسوز در طراحی ورودی ساختمان

درب ورودی یکی از اولین قسمتهایی است که هنگام وارد شدن به یک ساختمان به چشم می آید. از اینرو آجر نسوز در طراحی ورودی ساختمان می تواند جلوه ای خاص به این قسمت بسیار مهم ساختمان بدهد. ناگفته پیداست که این قسمت چندین بار در طول روز مورد استفاده قرار می گیرد و حتی در ساختمان های تجاری و اداری از مهمترین جلوه های ساختمان می باشد.

ناگفته پیداست با وجود این که درب ورودی فضای کوچکی در نمای خارجی ساختمان به خود اختصاص می دهد اما تأثیر فوق العاده ای بر مشاهده کنندگان آن دارد. زمانی که ما برای طراحی نما و طراحی داخلی ساختمان صرف می کنیم به نظر کاملا منطقی است، ولی لازم است این کار را در مورد فضای ورودی ساختمان نیز انجام دهیم.

کارکرد اصلی ورودی ساختمان ها خوشامدگویی به بینندگان و ساکنین آنها می باشد. به همین دلیل است که امروزه و همراه با دیگر تحولات دنیای معماری، طراحی آنها نیز دستخوش تغییرات فراوانی شده است.

جنسیت درب ورودی ساختمان:

چوب در ایجاد فضای گرم و آرام نقش بسیار مهمی در طراحی دارد. یکی از مهمترین پارامترها در انتخاب مصالح درب ورودی جهت گیری ساختمان شما و میزان دریافت نور مستقیم از خورشید می باشد.

زیرا تابش مستقیم خورشید می تواند در دراز مدت باعث ایجاد ترک ، فرسودگی و تاب دار شدن دربهای چوبی شود. درب های آهنی با طرح های بی نهایت زیبا به خوبی می تواند شفافیت مورد نظر شما را به محوطه درونی ساختمان تامین کند، به نحوی که بخش های بسته به ترکیبات مختلف آجر نسوز ایجاد گشته و بخش های شفاف به کمک طرح ها و مدل های گوناگون درب فلزی ساختمان ایجاد می گردد.

آجر نسوز در طراحی ورودی ساختمان

رنگ بندی ورودی ساختمان:

رنگ درب ورودی نیز بسیار مهم می باشد چون باید دارای هارمونی با رنگ و بافت آجر نسوز بکار رفته باشد. استفاده از گیاهان زینتی در انواع مختلف فلاور باکس ها و گلدان ها یکی از بهترین راهها برای رسیدن به هارمونی های مکمل در کنار استفاده از آجر نسوز در طراحی می باشد. ترکیب این رنگها با رنگ های تیره و روشن آجرهای نسوز می تواند چشم هر بیننده ای را خیره کند.

با استفاده از آجر نسوز با رنگ های روشن مانند زرد و سفید زمینه بسیار مناسبی جهت رنگ با طراوت سبز بوجود آمده و سبب می شود تا گیاهان جلوه زیباتری در ساختمان ایجاد نمایند.

طراحی حجمی ورودی ساختمان:

درست است که توصیه می شود همه خطوط عناصر سازنده در طراحی ورودی ساختمان باید مستقیم باشند اما از طرح ها و الگوهای متفاوت آجر چینی می توان در طراحی چیدمان آجر نسوز ورودی ساختمان ها بهره برد. برخی از این طرح های آجر نسوز علاوه بر ایجاد شفافیت هنگامی که در معرض نور قرار می گیرند، به خوبی بازی نور و سایه جذابی را در فضای داخلی ساختمان ایجاد می کنند. ترکیب احجام زمانی می توانتد تاثیر بصری خوبی در طراحی ورودی ساختمان داشته باشند که با بکارگیری مصالح مختلف همراه شود. همنشینی مصالح مختلف با بافتهای متنوع نیازمند دانش بالای طراحی معماری می باشد. سنگ، آجر نسوز، چوب، فلز از محبوب ترین مصالح انتخابی می باشند.

آجر نسوز در طراحی ورودی ساختمان
آجر نسوز در طراحی ورودی ساختمان