• 02188506022
  • info@dirgodaz.com
  • 08:00-16:00

آجر نسوز در طراحی داخلی به سبک مدرن

آجر نسوز در طراحی داخلی به سبک مدرن

تعریف سبک مدرن طراحی داخلی

آجر نسوز در طراحی داخلی به سبک مدرن امروزه بسیار متداول شده است. برای درک بهتر از این سبک در ابتدا لازم است نگاهی به هنر طراحی مدرن داشته باشیم.

طراحی داخلی مدرن، در اصل توسط گروهی از طراحان اروپایی پیرو مکتب باوهاوس پایه ریزی گردیده است. باهاوس نام مکتبی در معماری است که از نام مدرسه هنر و معماری باهاوس در آلمان گرفته شده است. این مدرسه، پیشگام مدرنیسم در معماری بود و دستاوردهای آن امروزه نیز به هنرجویان رشته معماری و دیگر رشته های هنری تدریس می شود.

در این مکتب فکری باور بر این بود که معماری، باید ارزان و کارکردگرا باشد. برای دستیابی به این هدف، لازم بود تا هنرمندان و صنعتگران با یکدیگر متحد شده تا بتوانند به محصولی مفید و در عین حال با ارزش از لحاظ هنری، دست یابند. از اینرو در این مکتب هنرهای زیبا و صنایع دستی کاربردی با یکدیگر ادغام می گردند به نحوی که بتوانند پاسخگوی نیازهای جوامع صنعتی مدرن باشند.

ویژگی عمده سبک باهاوس تکیه هر چه بیشتر بر کارکردگرایی، بهره گیری بهینه از خواص مصالح صنعتی و دوری از استفاده بیش از حد از لوازم تزئینی می باشد. به این دلیل که در این مکتب باید همه چیز را بر مبنای نیاز طراحی کرد لازم است عناصری که فاقد کارکرد بوده و تنها جنبه زیباشناسانه دارند، مورد استفاده قرار نگیرند.

طراحی داخلی به سبک مدرن با بهره گیری بهینه از فضا و استفاده از تکنیکهایی برای بزرگتر نشان دادن فضاها، برای آپارتمان ها و فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشد.

ویژگی های اصلی طراحی داخلی به سبک مدرن :

  • ترکیب بندی و تعادل نامتقارن
  • استفاده از خطوط ساده
  • ارجحیت کارکرد نسبت به فرم
  • استفاده بهینه از عناصر تزیینی
  • بکارگیری رنگهای خنثی
  • استفاده حداقلی از بافت

کاربرد آجر نسوز در سبک طراحی داخلی مدرن :

یک فضای مدرن با دیوار آجر نسوز در حال حاضر به گرایشی پر طرفدار تبدیل شده است که به نظر نمی رسد قصد فروکش کردن داشته باشد. اگر شما در یک آپارتمان، یک ساختمان دربست و یا در یک ویلای خصوصی زندگی می کنید که در آن دیوارهای آجری به خوبی با مصالح دیگر پوشیده شده اند، زمان آن فرارسیده است تا دست به حفاری های عمیق زده و اجازه دهید آجرکاری اصیل شروع به درخشیدن کند. رنگ و سبک آجرکاری می تواند تفاوتی بزرگ در جذابیت کلی فضای مورد نظر شما ایجاد کند.

کسانی که به دنبال جایگزینی طرح خود با طرحی با پویایی کمتر در طراحی داخلی خود هستند می توانند از رنگهایی خنثی تر مثل مشکی یا خاکستری برای ایجاد پس زمینه استفاده کنند. دیوار آجر نسوز قرمز رنگ کلاسیک نیز در خانه های مدرن و در اتاق نشیمن معاصری که در آن دیگر عناصر به خنثی ترین و منظم ترین حالت ممکن می باشند، گزینه مناسبی است. این انتخاب به اتاق نشیمن، ظاهری زیبا و با ساختار منظم می دهد در حالی که دیوار آجری را به یک عنصر چشم گیر مبدل کرده است.

دیوار آجر نسوز پس زمینه ای زیبا، دوست داشتنی و پر جنب و جوش بوجود می آورد، که به شما امکان نمایش گذاشتن مجموعه های هنری و یا مجموعه ای از عکس های مورد علاقه خانواده تان را می دهد. بر خلاف دیوارهای سفید، این یک چیدمان به سبک گالری های هنری می باشد که به مراتب پر انرژی تر، متمایزتر و جذاب تر است.

رنگی چشم گیر در فضای سفید طراحی مدرن

در بسیاری از فضاهای مدرن، که از رنگ سفید یک دست برای نقاشی فضا استفاده می شود این دیوار می تواند بافت و رنگی چشم گیر به فضای شما اضافه نماید.

پس زمینه ای زیبا با استفاده از آجر نسوز

تبدیل تلویزیون به نقطه کانونی اتاق نشیمن، طراحی دیوار پشت تلویزیون را به نکته ای مهم مبدل می سازد. آجرهای نسوز دکوراتیو، رستیک و آنتیک شرکت دیرگداز اراک یکی از بهترین انتخابها جهت اجرای دیوار پشت تلویزیون در طراحی فضاهای مدرن می باشد.

نظم و هندسه در چیدمان آجر نسوز

با نورپردازی مناسب، ایجاد هارمونی و بکارگیری بهینه دکوراسیون و لوازم دکوراتیو، یک اتاق نشیمن با دیوارهای آجری می تواند همانطور که اجازه می دهد تا مبلمان با رنگ های خنثی از میان آن بدرخشند به مراتب از نظر بصری جذاب ترظاهر شود.

همنشینی صحیح رنگها در آجر نسوز