ظرفیت تولید سیمان
02
آگوست

ضرورت افزایش ظرفیت تولید سیمان و کاهش قیمت‌ها

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد: ضرورت افزایش ظرفیت تولید سیمان و کاهش قیمت‌ها

معاون مسکن وزیر راه وشهرسازی از برقراری تفاهم با انجمن تولیدکنندگان سیمان و فولاد برای قیمت‌گذاری مناسب نهاده‌های ساختمانی خبر داد و گفت: ظرفیت تولید و عرضه سیمان باید به حال قبل بازگردد تا قیمت‌ها کاهش یابد.

به گزارش روز دوشنبه 11 مردادماه 1400 از وزارت راه و شهرسازی «محمود محمودزاده» درباره سایر افتتاح‌های طرح اقدام ملی مسکن و همچنین افزایش قیمت سیمان و میلگرد و تاثیر آن بر افزایش قیمت تمام شده مسکن ادامه داد : آخرین افتتاح طرح مسکن ملی در دولت دوازدهم در تیرماه و به تعداد ۲۸هزار و ۵۱۸ واحد بود. در حال حاضر اجرای پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن روند قابل قبولی دارد که با این روند انتظار میرود در ماه‌های آتی ، افتتاح‌های جدیدی از طرح اقدام ملی مسکن انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص افزایش قیمت سیمان و سایر نهاده‌های ساختمانی و تاثیر آن بر افزایش قیمت تمام شده مسکن، بیان کرد: یکی از فاکتورهای اصلی و تاثیرگذار در مسکن، نهاده‌های ساختمانی است که قیمت‌گذاری بر آن برعهده وزارت راه و شهرسازی نیست.

محمودزاده افزود: با توجه به مشکلاتی که در روند تولید سیمان ایجاد و سبب افزایش قیمت آن شد، وزارت راه و شهرسازی به عنوان یکی از مراجع ذی‌ ربط در حال پیگیری موضوع است تا ظرفیت تولید به حالت پیشین درآید.

ایشان گفت: با انجمن تولیدکنندگان سیمان و فولاد نیز جلساتی برگزار و تفاهماتی شد تا جریان پایداری در تولید نهاده‌های ساختمانی ایجاد و قیمت‌گذاری مناسب انجام شود.

محمودزاده اظهار امیدواری کرد تا با راهکارهای دو وزارتخانه صنعت و نیرو، سریع‌تر خط تولید کارخانه‌های نهاده‌های ساختمانی به ظرفیت پیشین خود بازگردد و بتواند به نیاز بازار پاسخ مناسب بدهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص افزایش قیمت سیمان و میلگرد و تاثیر آن بر قیمت تمام شده مسکن ملی، گفت: طبیعی است افزایش قیمت مصالح ساختمانی روی قیمت تمام شده مسکن تاثیر دارد، اما اکنون برخی سازندگان ذخیره مناسبی از مصالح دارند.

محمودزاده در خصوص نظارت وزارت راه و شهرسازی بر قیمت مصالح مسکن ملی و کیفی‌سازی واحدها، گفت: وزارت راه چندین شیوه نظارتی کیفی دارد که شامل نظارت کیفی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان و در برخی موارد شرکت‌های حقوقی مشاور است.

وی توضیح داد: همچنین کارگزاران اجرای طرح اقدام ملی همچون بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سایر دستگاه‌های مجری نیز بر روند اجرا نظارت دارند.

به گفته محمودزاده ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های ستادی همچون سازمان ملی زمین و مسکن و شهرهای جدید نیز نظارت دقیقی بر حسن اجرای کار دارند.

به نقل از ایرنا

روابط عمومی گروه بین المللی کارخانجات آجر نسوز نما دیرگداز