اتمام عملیات اجرایی ۲ نیروگاه خورشیدی در فراهان
18
فوریه

عملیات اجرایی ۲ نیروگاه خورشیدی در فراهان پایان یافت

عملیات اجرایی ۲ نیروگاه خورشیدی در فراهان پایان یافت.

مدیر توزیع برق شهرستان فراهان گفت: عملیات اجرایی ۲ نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال‌ در شهرستان فراهان پایان یافته و در روزهای آتی در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

سید «رضا مهاجرانی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از این  نیروگاه‌های خورشیدی ۸۹ کیلوواتی است که با مشارکت بخش خصوصی و با سرمایه‌گذاری ۱۰میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال ایجاد شده و نیروگاه خورشیدی ۱۵ کیلوواتی دیگری نیز در امامزاده مشهد زلف آباد با سرمایه‌گذاری پنج میلیارد ریال از سوی اوقاف در فراهان مستقر شده است.
وی تاکید کرد:  ۱۵ طرح برق  رسانی با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال تا پایان امسال در سطح شهرستان فراهان در مدار مصرف قرار می‌گیرد.
رئیس شبکه توزیع برق شهرستان فراهان گفت‌ ۱۹طرح حوزه برق از ابتدای سال جاری تاکنون با اعتبار ۵۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در فراهان به بهره‌برداری رسیده است.

مهاجرانی یادآور شد: مجموع طرح‌هایپیش‌بینی شده حوزه برق برای سال جاری ۳۴ فقره بوده که برای اجرای آن‌ها ۹۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برآورده شده بود.
وی تصریح کرد: نماینده عالی دولت در استان مدیران دستگاه های اجرایی را مکلف کرده است که  ۲۰درصد از برق مصرفی دستگاه خود را از محل منابع تجدید پذیر تامین کنند که ایجاد نیروگاه خورشیدی از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه در فراهان در راستای عملیاتی کردن این تکلیف بوده است.
مدیر توزیع برق شهرستان فراهان با بیان اینکه شبکه برق روستاهای مسن آباد، وزیرآباد و میجان اصلاح شده و  تا پایان سال ۷۹ اصله تیربرق در روستاهای مشهدالکوبه و ۴۱ اصله تیر برق نیز در روستای ویسمه انجام می‌شود و در هفت روستای دهستان مشهدالکوبه نیز طرح‌هایی در دست انجام است.
شهرستان فراهان به مرکزیت شهر فرمهین بالغ بر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۴۵ کیلومتری شمال اراک (مرکز استان مرکزی ) واقع شده است.

به نقل از ایرنا

روابط عمومی گروه بین المللی کارخانجات آجر نسوز نما دیرگداز