بیمارستان ولیعصر اراک
05
مه

نیاز ۵۰۰ میلیاردی تومانی برای اتمام پروژه بیمارستان ولیعصر اراک

نیاز ۵۰۰ میلیاردی تومانی برای اتمام پروژه بیمارستان ولیعصر اراک

بیمارستان ولیعصر | دیرگداز گزارش می دهد: رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با تغییر پیمانکار سرعت پروژه بیمارستان ولیعصر بالا رفته است. این پروژه حدود ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای اتمام پروژه به ۵ هزار میلیارد ریال نیاز است.

دکتر سید محمد جمالیان در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان ولیعصر اراک در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون حدود ۱۷۵ میلیارد تومان برای این پروژه توسط دانشگاه پرداخت شده و برای اینکه به مرحله بهره‌برداری برسد حدود ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز هست که ما امیدواریم در سفر ریاست جمهوری این بودجه تامین شود.

او افزود: بیمارستان با وسعت ۶۳ هزار متر مربع در ۱۳ طبقه احداث می شود، ۴۸۰ تخت بستری خواهد داشت و جایگزین بیمارستان حضرت ولیعصر سابق خواهد شد.

وی تاکید کرد: در ساختمان جدید بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) علاوه بر بخش ترومای بیمارستان ولیعصر سابق، بخش های زنان، داخلی و نورولوژی اضافه خواهند شد.

دکتر جمالیان گفت: بسیاری از تجهیزات مورد نیاز خریداری یا به وزارت بهداشت اعلام شده اند که به محض اتمام پروژه به دست ما خواهند رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص تامین نیروی انسانی گفت: یک قسمت از نیروی انسانی، مرتبط به بیمارستان حضرت ولیعصر سابق خواهد بود و برای تامین مابقی نیروها نیز آزمون کتبی برگزار خواهد شد.

او در پایان تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که این بیمارستان برای فروردین ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد و بتواند به یک بیمارستان تیپ یک عالی در سطح استان تبدیل شود.