افزایش وام خرید و ودیعه مسکن
01
مه

رستم قاسمی: اراضی نهضت ملی مسکن در استانها به سرعت تعیین تکلیف شود

رستم قاسمی: اراضی نهضت ملی مسکن در استانها به سرعت تعیین تکلیف شود

وزیر راه و شهرسازی بر لزوم شتاب‌بخشی به تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و نیز به‌روزرسانی روزانه اطلاعات عملکردی این طرح در سامانه ثمن نهضت ملی مسکن تاکید کرد.

رستم قاسمی روز یکشنبه در ارتباط تصویری با استاندار خراسان رضوی و اعضای قرارگاه اجرایی راه و شهرسازی این استان گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن یکی از موضوعات مهم دولت سیزدهم است که در اجرای آن تعیین تکلیف زمین‌ها برای اجرای طرح، حائز اهمیت است و مدیران کل راه و شهرسازی باید نسبت به تسریع در تعیین تکلیف اراضی مورد نیاز این طرح اهتمام داشته باشند.

استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه که در محل اداره کل راه و شهرسازی استان برگزارشد، بر تامین هرچه سریعتر زمین مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان تاکید نمود و مهلتی سه ماهه در این زمینه تعیین کرد.

یعقوبعلی نظری با اشاره به تاکید دولت در اجرای هرچه سریعتر طرح نهضت ملی مسکن و خانه دار کردن مردم، گفت: به اداره کل راه و شهرسازی استان مهلتی سه ماهه داده می شود تا ضمن اتمام مرحله تأمین زمین، وارد مرحله اجرایی طرح شود.

ایشان به این نکته اشاره کرد که: همچنین به دستگاه های اجرایی متولی در خراسان رضوی مهلت یک ماهه داده می شود تا نسبت به تعیین تکلیف قرارداد و تفاهم نامه ها با دستگاه های متقاضی مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

استاندار خراسان رضوی، خواستار اطلاع رسانی و انتشار فراخوان سرمایه گذاران به منظور مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن در بخشهای بازآفرینی شهری و خودمالکین طی یک ماه آینده شد و گفت: بر اساس برنامه ابلاغی دولت، بخش خصوصی و خودمالکان ۱۸ ماه پس از انعقاد قرارداد و تفاهم نامه، مهلت دارند تا نسبت به تکمیل طرحهای مسکونی مورد نظر اقدام کنند.

در استان خراسان رضوی ۳۷۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۴۶ هزار نفر حایز شرایط لازم بوده و ۴۵ هزار نفر تایید نهایی شده اند و از سال گذشته تاکنون ۶۳ هزار واحد مسکونی در این طرح در استان وارد مرحله اجرایی شده است.